Founders Challenge
2023

Prvý regionálny akceleračný program zameraný na podporu podnikateľských zručností na stredných školách Košického kraja

Ukáž svoj nápad

Nelimituj sa s otázkou či tvoj nápad na podnikanie je dobrý alebo zlý, každý nápad má šancu na úspech a my sme tu od toho, aby sme ti pomohli z neho urobiť niečo veľké.

Vzdelávaj sa

V rámci 4 mesačného programu budú každý týždeň prebiehať online vyučovacie hodiny so zaujímavými lektormi, ktorí ťa naučia kľúčové skills o podnikaní, inováciách, financiách a prezentovaní sa pred publikom.

Pracuj s mentorom

K tebe alebo tvojmu tímu bude pridelený mentor z biznisu, ktorý ti počas celého programu bude k dispozícii. Môžes s ním konzultovať tvoj nápad, pýtať sa ho na veci, ktorým nerozumieš alebo využiť jeho know-how.

Súťaž o ceny v hodnote 3,500 EUR

Najlepšie nápady môžu získať finančné odmeny v celkovej výške 3,500 EUR a okrem toho získajú možnosť dokončiť svoj nápad na regionálnych univerzitách.

Región v centre pozornosti

Founders Challenge je prvý stredoškolský akceleračný program, ktorý ma čisto regionálny charakter. Z vašich nápadov vytvára reálne projekty, ktoré môžete ďalej rozvíjať na jednej z regionálnych vysokých škôl. Prepája váš projekt s biznisovými partnermi, ktorý vás budú sprevádzať počas celého projektu, okrem toho sa súťaží o skutočne výnimočné ceny.

Pokračuj vo svojom podnikaní s podporou inovačného centra aj po skončení programu na jednej z regionálnych univerzít

Program Founders Challenge chce využiť tvoju kreativitu a prepojiť ju s inovatívnosťou. Dáva účastníkom jedinečný priestor získať vedomosti, ktoré sú kľúčové pre úspech v podnikaní. Staň sa aj ty súčasťou tímu, ktorí mení Košický kraj k miestu, kde sa oplatí žiť a podnikať.

"Logika ťa dostane z bodu A do bodu B. Predstavivosť ťa vezme všade."

Ako a kedy bude program prebiehať?

BLOK1:
Práca s nápadom

Naučíš sa ako identifikovať problém a potrebu zákazníkov, ako pracovať efektívne v tíme a ako navrhnúť správne riešenie

DEC.-JAN. 2022/2023

BLOK2:
Rozvoj nápadu

Ako vytvoriť prototyp, práca s dátami, základné digitálne zručnosti, základy e-commerce, tvorba webovej stránky pre začiatočníkov

JAN.-FEB. 2023

BLOK3:
Začni podnikať

Ako založiť svoju spoločnosť, ako ochránť svoj nápad, prejdeme si techniky tvorby obchodného a finančného modelu

FEB.-MAR. 2023

BLOK4:
Ukáž nápad

Budeme pracovať na tvojich prezentačných zručnostiach, vytvoríme prezentáciu pre tvoj nápad a pripravíme ťa na záverečnú súťaž INNOVEAST 2023

MAR. - APR. 2023

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

Pokračuj s tvojím projektom na regionálnych univerzitách

Technická univerzita v Košiciach

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach

Tvoj nápad, Naše odpovede

Prejdi si otázky, ktoré dostávame o programe najčastejšie

?

Na vybraných stredných školách v Košickom kraji prebehne osobné predstavenie programu, následne bude zverejnený link, cez ktorý budete môcť Váš projekt do programu prihlásiť.

So svojím nápadom sa môžeš prihlásiť buď ako tím alebo ako jednotlivec, program je určený pre 2.-3. ročníky vybraných stredných škôl.

Nepodceňuj sa bez snahy aby si si to overil. S každým nápadom sa dá pracovať a aj keby tvoj nápad nebol víťazný, získaš výnimočné know-how, ktoré ti v budúcnosti pomôže v tvojej práci alebo podnikaní.

Program nelimituje oblasť nápadov, teda môžeš prísť s nápadom z akejkoľvek oblasti, ktorú si sám vyberieš.

Každý týžden bude prebiehať školenie, ktoré bude trvať okolo 60 minút, vzdelávanie bude rozdelené do štyroch tématických kruhov. Okrem toho dostaneš k dispozícii mentora, ktorý ti bude pomáhať s rozvojom tvojho nápadu.

O hodnotení projektu bude rozhodovať odborná komisia a v rámci verejného hlasovania, počas inovačného festivalu INNOVEAST 2023, budú rozhodovať stredoškoláci z Košického kraja.

Cieľom je zhmotniť myšlienku do reálneho produktu a teda vytvoriť prototyp, ktorý počas 4 mesiacov otestuješ a prídeš ho ukázať na inovačný festival INNOVEAST 2023.

Získaš jedinečné know-how, možnosť získať finančnú odmenu, staneš sa súčasťou ekosystému, v rámci ktorého budeš môcť využívať podnikatľské priestory v Inovačnom centre Košického kraja. Okrem toho dostaneš certifikát o absolvovaní školenia, ktorý budeš môcť ďalej vo svojej kariére využiť

Projekt sa realizuje pod záštitou Košického samosprávneho kraja a Inovačného centra Košického kraja, ktorého zakladajúcimi členmi sú: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika, Technická univerzita v Košiciach, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Mesto Košice a Košický samosprávny kraj

Chceš sa nás
niečo ďalšie opýtať?
Daj nám vedieť
a my sa ti ozveme