Kariéra

  • Projektový manažér pre oblasť Inovácií/startupov

O Inovačnom centra Košického kraja

Inovačné centrum Košického Kraja je unikátnou organizáciou, ktorá sa zaoberá podporou a rozvojom regionálneho inovačného ekosystému.  Naším poslaním je napĺňanie vízie a cieľov stanovených v Regionálnej Inovačnej Stratégií Košického kraja. Medzi naše hlavné činnosti patrí najmä: posilnenie, rozvoj a koordinácia spolupráce medzi členmi a tretími osobami pôsobiacimi v podnikateľskej a nepodnikateľskej sfére na regionálnej, národnej aj medzinárodnej úrovni; vyhľadávanie a podpora prenosu kapitalizovateľných výsledkov výskumu a vývoja a transfer technológií medzi akademickou, výskumno-vývojovou a podnikateľskou sférou; podpora a koordinácia sprístupnenia akademickej a vedecko-výskumnej infraštruktúry subjektom pôsobiacim v podnikateľskej sfére; vytváranie podmienok pre vznik a rozvoj najmä malých a stredných inovatívnych podnikov zameraných na využívanie nových výrobných postupov a technológií, produkujúcich konkurencieschopné výrobky a poskytujúcich kvalitatívne lepšie služby; poradenstvo, podpora a poskytovanie služieb inovatívnym podnikom; rozvoj regionálnej vedecko-výskumnej infraštruktúry.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Riadenie a rozvoj inovačného/startup ekosystému v Košickom kraji prostredníctvom realizácie systémových projektov/programov na rozvíjanie inovácii

  • Pravidelná realizácia podujatí na podporu ekosystému akými sú napríklad inovačné dni, meet-upy atď.
  • Spolupráca a koordinácia inovačných aktérov/start-upov v rámci rozvíjania ich obchodných činnos
  • Príprava a realizácia projektových zámerov do grantových finančných nástrojov v rámci Európskej Únie (Plán obnovy, Horizon Europe atď.
  • Podpora technologického transferu a spolupráca s univerzitami
  • Evidencia inovačných aktérov – vytvorenie zoznamu start-up inštitúcií v regióne a na Slovensku
  • Rôzne iné úlohy pridelené nadriadeným
Požiadavky
  • Ukončené VŠ štúdium alebo študent posledného ročníka VŠ

  • Zmysel pre podnikavosť, inovácie a kreativitu

  • Tímový hráč, ktorý sa stotožní s víziou ICKK a prispeje k rozvoju organizácie svojou vynaliezavosťou

  • Proaktívny prístup k zvereným úlohám

  • Organizovanosť a schopnosť koordinovať projektové činnosti

  • Systematickosť, zmysel pre detail a dôsledné doťahovanie úloh

  • Komunikácia v angličtine

  • Schopnosť pracovať s MS Office, Google Workspace a všeobecná vysoká znalosť informačno a komunikačných technológií

Požadované minimálne vzdelanie

  • Vysokoškolské

Čo ponúkame

  • Apple MacBook Pro

  • Flexibilný pracovný čas a možnosti home office

  • Príjemné pracovné prostredie rešpektujúce tzv. New Normal

  • Pracovný telefón aj na súkromné účely

  • Tréningy a školenia

V prípade Vášho záujmu nám zašlite do 10.04.2022 Váš životopis spolu s projektom na tri strany alebo krátkou prezentáciou o tom ako vidíte Košický kraj z pohľadu inovácií v roku 2025 na adresu: renata.gima@ickk.sk