Sme mostom medzi vašim nápadom a úspechom v podnikaní

Regionálne inovačné centrum Košického kraja je mostom medzi podnikateľmi a inováciami v regióne. Našou hlavnou zodpovednosťou je implementovať regionálnu inovačnú stratégiu a stimulovať ďalší rozvoj regionálneho inovačného ekosystému. Zameriavame sa na rozvoj talentov na stredných školách, poskytujeme špeciálne akceleračné programy pre startupy a pomáhame malým a stredným podnikom zlepšovať ich medzinárodný obchodný potenciál. Okrem toho úzko spolupracujeme s medzinárodnými investormi, čo nám dáva ďalšiu možnosť škálovať startupy v našom ekosystéme. Naša sieť partnerov, inštitúcií a vedeckých organizácií poskytuje jedinečné výhody, ktoré urýchľujú inovačné nápady. Inovačné centrum je miestom, kde sa inovácie menia na nové obchodné príležitosti.

Regionálne inovačné centrum založili Košický samosprávny kraj, Mesto Košice, Univerzita P. J. Šafárika, Technická univerzita v Košiciach a Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie. Naše aktivity vychádzajú z Regionálnej inovačnej stratégie, ktorá bola schválená v júni 2021. Našou hlavnou ambíciou je zvyšovať regionálny inovačný potenciál, znižovať počet ľudí, ktorí odchádzajú z Košického kraja a riadiť regionálny inovačný ekosystém.

Náš tím

Peter Breyl

Generálny Riaditeľ

Peter má niekoľko ročné skúseností s tvorbou a rozvojom inovačných ekosystémov. Je zakladateľom niekoľkých inovačných centier na regionálnej a korporátnej úrovni.

4F8C2279-CF26-490E-BE41-447CCC53AA7B_4_5005_c

Renáta Gima

Koordinátorka ICKK

Renáta má skúsenosti z bankového sektora, kde sa starala o malých a stredných podnikateľov. Je expertkou na koordináciu a projektové riadenie.

 Kontakt: renata.gima@ickk.sk
 

Pamela Valentová

Inovačný konzultant

Pamela je expertkou na oblasť inovácií a vzdelávania . Ma vyštudovanú právnickú a ekonomickú vysokú školu. Jej vážnou sú moderné metódy vzdelávania.

kontakt: pamela.valentova@ickk.sk

tatiana_tankosova-1-scaled

Tatiana Taňkošová

Junior Inovačný Konzultant

Tatiana je štuentkou Technickej Univerzity v Košiciach. V rámci ICKK sa venuje startupom a akceleračným programom. Okrem toho je koordinátorkou Expat Centra.

kontakt: tatiana.tankosova@ickk.sk