Startup Accelerator

Zrýchlenie biznisu z 0 na 100 – Startup akcelerátor

Čo si predstavíte pod pojmom Startup akcelerátor? Asi nejakú novú biznis ideu, ktorá je v plienkach, ale niečo alebo niekto jej môže pomôcť a vystreliť ju zo Zeme na Mesiac. Alebo ešte inak, niečo alebo niekto jej pomôže postaviť sa na nohy, zrýchliť z nuly na sto, podať jej stupáka, či odrazový mostík. To všetko sú iba prirovnania, ale zhruba takto nejako sme to so Startup akcelerátorom od začiatku mysleli. Radi by sme vám priblížili ako prebieha, aké sú jeho fázy, etapy aby v prípade, že ste do neho prihlásili svoj nápad vedeli, čo vás čaká a neminie.

Od začiatku júla do polovice októbra: Registrácia 

Začiatkom júla sme otvorili registráciu do prvého regionálneho akceleračného programu. Prihlásiť sa mohol každý, kto mal inovatívny nápad, stabilný tím, trhový a business potenciál. Registrácia bola otvorená do 15.10.2023 a prihlásilo sa celkovo 30 inšpiratívnych startupov.

Koniec októbra: Selekcia

Z celkového počtu prihlásených vyberieme šesť najúspešnejších startupov, ktoré získajú jedinečnú príležitosť vyvíjať svoj projekt pod vedením skúsených mentorov a podpore Inovačného centra Košického kraja.

November, December, Január: Makačka a mentoring

Počas troch mesiacov (30.10.23 – 24.1.24) budú vybrané startupy intenzívne pracovať na svojich nápadoch a projektoch. Získajú prístup k množstvu vzdelávacích prednášok, workshopov a networkingovým aktivitám, ktoré im pomôžu zdokonaliť podnikateľské zručnosti a posunúť tak svoj nápad na ďalšiu úroveň.

Jedným z najväčších prinosov akcelerátora je mentoring. Každý z vybraných startupov bude mať mentora, ktorý bude poskytovať cenné rady, spätnú väzbu a vedenie. Mentori sú skúsení podnikatelia a odborníci v rôznych oblastiach, čo nováčikom zabezpečí perfektný odrazový mostík a kvalitu.

Pre startupy je kľúčová finančná stabilita. Preto každý z účastníkov obdrží finančnú pomoc vo výške 700 eur na validáciu svojho startupu. 

Januárový Demo day – Záverečný deň a odmena pre víťaza

24.1.24 Demo Day je deň, keď vybrané  startupy predstavia svoj projekt na ktorom pracovali a odprezentujú sa pred investormi a potencionálnymi partnermi záverečnou 5 minútovou prezentáciou. 

Víťaz obdrží odmenu vo výške 2000 eur, no všetci účastníci získajú cenné rady a skúsenosti a nové kontakty, ktoré môžu prispieť k budúcemu úspechu ich projektov. Regionálny akcelerátor sľubuje príležitosť, ktorá môže zmeniť budúcnosť šiestich talentovaných startupov. S kombináciou mentora, vzdelávania a finančnej podpory majú všetky prostriedky nato, aby dosiahli svoje ciele a posunuli svoj projekt z nula na sto.

Autor: Renáta Gima v spolupráci s Dagmar Brucková

Pridaj komentár

%d blogerom sa páči toto: